În s. Crihana Veche, r-nul Cahul, a avut loc Ședința ordinară a Protopopiatului Cahul

11 decembrie 2017, în Biserica „Sfîntului Mucenic Teodor Tiron” din s. Crihana Veche, r-nul Cahul, s-a desfășurat ședința ordinară a Protopopiatului Cahul, cu binecuvîntarea P.S. ANATOLIE, Episcop de Cahul și Comrat, prezidată de Secretarul Episcopiscopiei,Protopop al circumscripției Cahul Prot.Mitr. Mihail Mungiu.

Ședința a început cu săvîrșirea Sfintei Liturghii de către soborul preoțesc al Protopopiatului Cahul, după care a urmat ședința propriu zisă.

În cadrul întrevederii s-a abordat o serie de probleme și întrebări legate de viața și activitatea parohiilor din cadrul protopopiatului Cahul. Au fost abordate o serie de întrebări legate de organizarea Festivalurilor de iarnă ce se vor desfășura în orașul Cahul.

Apoi a urmat mărturisirea preoților de către Duhovnicul Protopopiatului Cahul, Prot. Mitr. Serghie Vidmichi.