Să fim mai aproape de cei care duc lipsă, prin faptele milei și ale dragostei

Cu binecuvântarea PS Anatolie, Episcop de Cahul și Comrat, persoanele socialmente vulnerabile din satul Gotești, raionul Cantemir, au primit ajutor din partea parohiei Goteşti, pachete cu produse alimentare.

Această scânteie de bucurie a luminat în 57 de case înaintea sărbătorilor de iarnă. Și toate acestea datorită lucrării dumnezeiești care lucrează prin oamenii de bună credință din această localitate, împreună cu preotul paroh, Igor Ciobanu.

În toate timpurile, Sfânta Biserică a fost puntea de legătură între om și Dumnezeu, locul de refugiu a oricărui suflet necăjit și presat de încercările acestei vieți. Milostenia făcută din toată inima, o v-a răsplăti Hristos la a doua Sa venire, și ferice de cei ce-și înțeleg rostul pe acest pământ.

E minunat să fim mai aproape de cei care duc lipsă, prin faptele milei și ale dragostei, pentru ca împreună să ne bucurăm de sărbătoarea Nașterii Domnului Iisus Hristos.