Sf. Moaște ale Sf. Spiridon Făcătorul de Minuni - prilej de mare bucurie duhovnicească pentru creștinii din Cahul

Cu binecuvîntarea PS Episcop Anatolie și cu stăruința Părintelui Protopop de Cahul, Teodor Tîrsînă, s-au adunat toți slujitorii din protopopiat dimpreună cu creștinii din fiecare parohie pentru a se închina Sf. Moaște ale Sf. Ierarh Spiridon și a se ruga pentru sănătatea sufletească, trupească și bunăstarea țării.

Aducerea Sf. Moaște ale Sf. Spiridon Făcătorul de Minuni, a fost un prilej de mare bucurie duhovnicească pentru creștinii din aceste locuri.

La sfârșitul slujbei, PS Anatolie a felicitat enoriașii bisericii și a relatat acestora mai multe minuni din viața Sf. Ierarh Spiridon, după care a săvârșit un moleben la moaștele Sfântului și a citit o rugăciune către acest mare făcător de minuni.

Totodată, în această zi, Vlădica Anatolie împreună cu toată suflarea prezentă, s-au rugat BUNULUI DUMNEZEU pentru învățăcei cu ocazia începutului an școlar.